2023-01-18

Księgowość dla spółki jawnej

Zdjęcie WhatsApp 2023-05-16 o 20.14.32

Spółka jawna jest spółką osobową prawa handlowego, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą. Każdy wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczeń, całym majątkiem, solidarnie z pozostałymi wspólnikami. Spółka może być powołana przez osoby fizyczne, a także przez osoby prawne.

Spółka jawna rozpoczynająca działalność gospodarczą, której przychody za rok obrotowy nie przekraczają 2 mln Euro w przeliczeniu na PLN, ma prawo do prowadzenia księgowości uproszczonej.

Spółka jawna prowadząca działalność gospodarczą, której przychody za poprzedni rok obrotowy przekraczają 2 mln Euro w przeliczeniu na PLN, zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości. Nasza wiedza i doświadczenie, pozwala na prowadzenie dla spółek jawnych, wysokiej jakości księgowości uproszczonej oraz księgowości pełnej. Spółki jawne prowadzące pełną księgowość, mają obowiązek sporządzania sprawozdań finansowych.

Dzięki profesjonalnej wiedzy, nasz zespół zapewni kompleksową obsługę spółki jawnej, zgodnie z
istniejącymi potrzebami i oczekiwaniami.

Prowadzenie księgowości spółki jawnej na pełnej księgowości obejmuje min.:

? Prowadzenie ewidencji księgowej (syntetycznej i analitycznej) w postaci księgi rachunkowej: dziennik, zapisy kont księgi głównej i ewidencji pomocniczych,
zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej i ewidencji pomocniczych,
? Prowadzenie dokumentacji podatkowej, w tym: odrębnych ewidencji dla celów rozliczenia podatku od towarów i usług VAT, ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych,
? Sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, VAT,
? Sporządzanie sprawozdań finansowych,
? Raportowanie zarządcze i podatkowe dla wspólników spółki,
? Informacja podatkowa,
? Nadzór księgowy,
? Obsługa audytów i kontroli skarbowych,
? Reprezentowanie przed urzędem skarbowym i pozostałymi instytucjami.

Cena za obsługę: od 600,00 zł netto + 23 % VAT

Masz pytania? Zostaw nam wiadomość

Wypełnij formularz – odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe!