2018-11-08

Sprzedaż przez internet a kasa fiskalna

sprzedaz-przez-internet-a-kasa-fiskalna

Obowiązek stosowania kasy rejestrującej dotyczy podatników, dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Obowiązek ten wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT.

Podatnik może skorzystać z obowiązujących do 31 grudnia 2018 r. zwolnień ustalonych w rozporządzeniu w sprawie zwolnień:
Ustawodawca wprowadził zgodnie z §3 ust.1 pkt 1 i 2 rozporządzenia limit obrotów, zwalniający z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych, w wysokości 20 tyś zł. Dla podatników rozpoczynających sprzedaż na rzecz osób fizycznych w trakcie roku podatkowego, limit stanowi proporcję w stosunku do okresu dokonywania sprzedaży. Podatnik traci zwolnienie po upływie dwóch miesięcy od czasu przekroczenia limitu zgodnie z § 5 ust. 1 i 2 rozporządzenia.
Ze zwolnienia przedmiotowego korzysta wysyłkowa dostawa towarów, pod warunkiem, że sprzedawca otrzymał w całości zapłatę za dostawę i z ewidencji wynikają dokładne dane nabywcy. Płatność może być również dokonywana za pośrednictwem systemów elektronicznych typu PayU, PayPal. /Interpretacja Dyrektora KIS z dnia 19 września 2017 r. nr 0114-KDIP1-3.4012.249.2017.2.JG

Zgodnie z §2 ust.1 i poz.38 załącznika do rozporządzenia w sprawie zwolnień dotyczących ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej, warunkiem skorzystania ze zwolnienia przez podatników dokonujących sprzedaży wysyłkowej, jest wpłata całości należności na rachunek bankowy.

Masz pytania? Zostaw nam wiadomość

Wypełnij formularz – odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe!